Archives: Posts

Александар Вучиќ сака да стане “газда” на Македонија. Со вакцина дипломатија и со медиуми да биде “нов Тито”

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР По објавата на нон пејперот на словенечкиот премиер, Јанез Јанша, кој прво беше демантиран, а потоа беше потврдено дека постои, почнаа да се редат коцките во делот на Европа кој се уште не е дел на ЕУ. Прво беше формиран Малиот шенген а сега тоа се нарекува Отворен Балкан. Пред две недели […]

Read More

Партиите што се залагаат за Илирида не можат да добијат ни претседател на месен одбор, а не градоначалник – Фокус

Премиерот Зоран Заев вели дека секогаш кога ќе затаи Европа, кога не го испорачува тоа што го ветила, се појавуваат националистички, етноцентристички проекти на Балканот и дека тоа било и во минатото така и сега. -Јас тврдам дека децата на многу луѓе што загинаа во војните на Балканите сега се возрасни, интелектуалци и тие ја […]

Read More

ЗЕМЈОТРЕС ОД 3,3 СТЕПЕНИ ГИ СТРЕСЕ СКОПЈАНИ

Земјотрес од 3,3 степени ноќва стресе во Скопје, според првичните информации од Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Краткиот, но силен потрес, […]

The post ЗЕМЈОТРЕС ОД 3,3 СТЕПЕНИ ГИ СТРЕСЕ СКОПЈАНИ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ГОЛЕМ ПОЖАР НА РОДОС ГО ОСТАВИ ГРЧКИОТ ОСТРОВ БЕЗ СТРУЈА И ТЕЛЕФОНИ

Голем пожар изби денеска на Родос и остави голем дел од грчкиот остров без струја. Пожарот ѝ се заканува на […]

The post ГОЛЕМ ПОЖАР НА РОДОС ГО ОСТАВИ ГРЧКИОТ ОСТРОВ БЕЗ СТРУЈА И ТЕЛЕФОНИ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

НОВИ 72 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, И ДЕНЕСКА НЕМА ПОЧИНАТИ

Во последните 24 часа се регистрирани 72 нови случаи на ковид-19 од направени 5.759 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите […]

The post НОВИ 72 СЛУЧАИ НА КОВИД-19, И ДЕНЕСКА НЕМА ПОЧИНАТИ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ВЕНЕЦУЕЛКАТА РОХАС ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ТРИСКОК, СОБОРУВАЈЌИ СВЕТСКИ РЕКОРД СТАР 26 ГОДИНИ

Венецуелката Јулимар Рохас собори долготраен светски рекорд во трискок и го освои златниот медал од Олимпијадата во Токио. Рохас скокна […]

The post ВЕНЕЦУЕЛКАТА РОХАС ОСВОИ ОЛИМПИСКО ЗЛАТО ВО ТРИСКОК, СОБОРУВАЈЌИ СВЕТСКИ РЕКОРД СТАР 26 ГОДИНИ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ЗА МИЦКОСКИ УТРЕШНАТА ПРОСЛАВА НА ИЛИНДЕН Е ЦИРКУСКИ ЦЕРЕМОНИЈАЛ, ПЕНДАРОВСКИ ИРОНИЧНО МУ ОДГОВОРИ ДЕКА ТАШМАРУНИШТА Е ПОЗНАЧАЈНО ОД КРУШЕВО

Претседателот Стево Пендаровски е крајно непријатно изненаден од изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, според кого, утрешното чествување на […]

The post ЗА МИЦКОСКИ УТРЕШНАТА ПРОСЛАВА НА ИЛИНДЕН Е ЦИРКУСКИ ЦЕРЕМОНИЈАЛ, ПЕНДАРОВСКИ ИРОНИЧНО МУ ОДГОВОРИ ДЕКА ТАШМАРУНИШТА Е ПОЗНАЧАЈНО ОД КРУШЕВО appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

Вечерва земјотрес почувствуван во Скопје – Фокус

Земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер вечерва е почувствуван во Скопје. Епицентарот е на граница со Косово. – Advertisements – Според првите информации, епицентарот е на длабочина од 2 километри. ИЗВОР. ФОКУС

Read More