Category: News

Отворени гласачките места во вториот круг од претседателските избори во Турција

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Отворени гласачките места во вториот круг од претседателските избори во Турција – Во Центар НасловнаСветОтворени гласачките места во вториот круг од претседателските избори во Турција You cannot print contents of this website.

Read More

Бразилец колабирал на терен! Лекарите со брза реакција спречиле трагедија! (ВИДЕО)

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Бразилец колабирал на терен! Лекарите со брза реакција спречиле трагедија! (ВИДЕО) – Во Центар НасловнаСпортБразилец колабирал на терен! Лекарите со брза реакција спречиле трагедија! (ВИДЕО) You cannot print contents of this website.

Read More

Интензивно се работи на изнаоѓање технички решенија за ургентна интервенција и санација во најбрз можен рок на оштетувањето на сифонот Макарија на ХМС „Тиквеш“ – Во Центар

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР АД Водостопанство: Интензивно се работи на изнаоѓање технички решенија за ургентна интервенција и санација во најбрз можен рок на оштетувањето на сифонот Макарија на ХМС „Тиквеш“ – Во Центар НасловнаМакедонијаАД Водостопанство: Интензивно се работи на изнаоѓање технички решенија за ургентна интервенција и санација во најбрз можен рок на оштетувањето на сифонот Макарија […]

Read More

Прифаќањето на дијагнозата за ретка болест или попреченост помага во подобро справување со болеста

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Прифаќањето на дијагнозата за ретка болест или попреченост помага во подобро справување со болеста – Во Центар НасловнаЗанимливостиПрифаќањето на дијагнозата за ретка болест или попреченост помага во подобро справување со болеста You cannot print contents of this website.

Read More

МАТУРАНТКАТА ОД ОХРИД ЌЕ МОЖЕ ИНТЕРНИТЕ ПРЕДМЕТИ ОД ДРЖАВНАТА МАТУРА ДА ГИ ПОЛАГА СЕГА, А ОСТАНАТИТЕ ВО АВГУСТ, ОДЛУЧИ МЕНАЏМЕНТОТ НА ГИМНАЗИЈАТА

На матурантката од Охрид Тијана Силјаноска која денеска не полагаше државна матура оти нејзиното име не беше на списокот меѓу […]

The post МАТУРАНТКАТА ОД ОХРИД ЌЕ МОЖЕ ИНТЕРНИТЕ ПРЕДМЕТИ ОД ДРЖАВНАТА МАТУРА ДА ГИ ПОЛАГА СЕГА, А ОСТАНАТИТЕ ВО АВГУСТ, ОДЛУЧИ МЕНАЏМЕНТОТ НА ГИМНАЗИЈАТА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ХЕНРИ КИСИНЏЕР СЛАВИ 100 ГОДИНИ, СÈ УШТЕ Е АКТИВЕН ВО СВЕТСКАТА ДИЛОМАТИЈА

Поранешниот дипломат и претседателски советник Хенри Кисинџер денеска го слави 100-тиот роденден, надминувајќи многу од неговите политички современици кои ги […]

The post ХЕНРИ КИСИНЏЕР СЛАВИ 100 ГОДИНИ, СÈ УШТЕ Е АКТИВЕН ВО СВЕТСКАТА ДИЛОМАТИЈА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

НАТО БАРА КОСОВО ДА ЈА НАМАЛИ ТЕНЗИЈАТА СО СРБИЈА

НАТО денеска го повика Косово да ги намали тензиите со Србија, еден ден откако косовската влада насилно пристапи до општинските […]

The post НАТО БАРА КОСОВО ДА ЈА НАМАЛИ ТЕНЗИЈАТА СО СРБИЈА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

МАТУРАНТКА ОД ОХРИД ДЕНЕСКА НЕ ПОЛАГАШЕ ДРЖАВНА МАТУРА ОТИ ЈА НЕМАЛО НА СПИСОКОТ, СИСТЕМСКИ ПРОПУСТ Ѝ ГО СКРАТИ ПРАВОТО ЗА УПИС НА ФАКУЛТЕТ

Матурантката Тијана Силјаноска од Охрид денеска не полагаше државна матура оти нејзиното име не беше на списокот меѓу матурантите од […]

The post МАТУРАНТКА ОД ОХРИД ДЕНЕСКА НЕ ПОЛАГАШЕ ДРЖАВНА МАТУРА ОТИ ЈА НЕМАЛО НА СПИСОКОТ, СИСТЕМСКИ ПРОПУСТ Ѝ ГО СКРАТИ ПРАВОТО ЗА УПИС НА ФАКУЛТЕТ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ЕРДОГАН И КИЛИЧДАРОГЛУ СЕ СУДРИЈА ЗА ПРОТЕРУВАЊЕТО НА СИРИСКИТЕ БЕГАЛЦИ ПРЕД ВТОРИОТ КРУГ НА ИЗБОРИТЕ

Последните часови од трката за претседател на Турција стануваат сè понапнати пред утрешниот втор круг, во кој Реџеп Таип Ердоган […]

The post ЕРДОГАН И КИЛИЧДАРОГЛУ СЕ СУДРИЈА ЗА ПРОТЕРУВАЊЕТО НА СИРИСКИТЕ БЕГАЛЦИ ПРЕД ВТОРИОТ КРУГ НА ИЗБОРИТЕ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

Зошто секој ден треба да ставате чаша сол во ВЦ-школката !? Не трошете ги парите на скапи производи – овој бесплатен трик прави ‘чуда’ за вашите цевки

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Зошто секој ден треба да ставате чаша сол во ВЦ-школката !? Не трошете ги парите на скапи производи – овој бесплатен трик прави ‘чуда’ за вашите цевки – Во Центар НасловнаЗабаваЗошто секој ден треба да ставате чаша сол во ВЦ-школката !? Не трошете ги парите на скапи производи – овој бесплатен трик […]

Read More