Category: Media

„НЕЧИСТА КРВ“ НА ИРЛ ОСВОИ ПРВА НАГРАДА НА ЕУ ЗА ИСТРАЖУВАЧКО НОВИНАРСТВО ВО МАКЕДОНИЈА

Документарната емисија „Нечиста крв“ на авторите Сашка Цветковска, Елена Митревска Цуцковска, Маја Јовановска и Трифун Ситниковски од Истражувачката репортерска лабораторија […]

The post „НЕЧИСТА КРВ“ НА ИРЛ ОСВОИ ПРВА НАГРАДА НА ЕУ ЗА ИСТРАЖУВАЧКО НОВИНАРСТВО ВО МАКЕДОНИЈА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

СЕМЕЈСТВАТА СО НИСКИ ПРИМАЊА НЕКА ЈАДАТ ХАМБУРГЕРИ ОД „МЕКДОНАЛДС“, КАЖА АВСТРИСКИОТ КАНЦЕЛАР НЕХАМЕР

Австрискиот канцелар Карл Нехамер беше критикуван во јавноста откако се појави видеоснимка на која вели дека родителите со ниски примања […]

The post СЕМЕЈСТВАТА СО НИСКИ ПРИМАЊА НЕКА ЈАДАТ ХАМБУРГЕРИ ОД „МЕКДОНАЛДС“, КАЖА АВСТРИСКИОТ КАНЦЕЛАР НЕХАМЕР appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ПУКАЊЕ ВО БОЛНИЦА ВО РОТЕРДАМ, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА МРТВИ

Најмалку двајца луѓе се убиени во денешното пукање на две места во Ротердам, потврди полицијата. Таа кажа дека е уапсен […]

The post ПУКАЊЕ ВО БОЛНИЦА ВО РОТЕРДАМ, НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА МРТВИ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОТОПОЛ ЗА ТРИ СТЕПЕНИ ДО КРАЈ НА ВЕКОВ, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИТЕ КЛИМАТОЛОЗИ

Германските климатолози предупредуваат дека последиците од климатските промени ќе имаат огромно влијание врз животот на Земјата, посочувајќи го рекордниот број […]

The post СВЕТОТ ЌЕ БИДЕ ПОТОПОЛ ЗА ТРИ СТЕПЕНИ ДО КРАЈ НА ВЕКОВ, ВЕЛАТ ГЕРМАНСКИТЕ КЛИМАТОЛОЗИ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ПАК ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА ОТКАКО ПОЧИНА  24-ГОДИШНИК, ОД ТАМУ ВЕЛАТ ДЕКА СПОРЕД ОБДУКАЦИЈАТА НЕМА ЛЕКАРСКА ГРЕШКА

Државниот санитарен и здравствен инспекторат (ДСЗИ) да изврши вонреден инспекциски надзор во Клиничката болница во Битола, побара министерот за здравство […]

The post ПАК ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ВО БИТОЛСКАТА БОЛНИЦА ОТКАКО ПОЧИНА  24-ГОДИШНИК, ОД ТАМУ ВЕЛАТ ДЕКА СПОРЕД ОБДУКАЦИЈАТА НЕМА ЛЕКАРСКА ГРЕШКА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

Младоженците ги послужија сватовите со храна која ги шокира сите! Ги нападнаа по социјалните мрежи, велат дека биле скржави (видео) – Во Центар

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Сакале да поминат евтино: Младоженците ги послужија сватовите со храна која ги шокира сите! Ги нападнаа по социјалните мрежи, велат дека биле скржави (видео) – Во Центар НасловнаЗабаваСакале да поминат евтино: Младоженците ги послужија сватовите со храна која ги шокира сите! Ги нападнаа по социјалните мрежи, велат дека биле скржави (видео) You […]

Read More

Стара слика на Лепа Брена и Оливер Мандиќ! Штотуку се појави, сето тоа се случи пред многу години (фото)

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Стара слика на Лепа Брена и Оливер Мандиќ! Штотуку се појави, сето тоа се случи пред многу години (фото) – Во Центар НасловнаЗабаваСтара слика на Лепа Брена и Оливер Мандиќ! Штотуку се појави, сето тоа се случи пред многу години (фото) You cannot print contents of this website.

Read More

Фудбалер се пензионира на мечот против синот – наследникот се засили и го направи ова (фото) – Во Центар

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Емотивна сцена на фудбалски терен: Фудбалер се пензионира на мечот против синот – наследникот се засили и го направи ова (фото) – Во Центар НасловнаСпортЕмотивна сцена на фудбалски терен: Фудбалер се пензионира на мечот против синот – наследникот се засили и го направи ова (фото) You cannot print contents of this website.

Read More

“Јас не сум мртва!” Цеца згрме пред концертот на Прија а вака жестоко ја спушти Карлеуша! (фото)

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР “Јас не сум мртва!” Цеца згрме пред концертот на Прија а вака жестоко ја спушти Карлеуша! (фото) – Во Центар НасловнаЗабава“Јас не сум мртва!” Цеца згрме пред концертот на Прија а вака жестоко ја спушти Карлеуша! (фото) You cannot print contents of this website.

Read More

КАМ-БЕК НА ЛЕГЕНДАТА НА БАЕРН МИНХЕН – Мануел Нојер по дури десет месеци се приклучи на тренинзите на германскиот шампион

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР КАМ-БЕК НА ЛЕГЕНДАТА НА БАЕРН МИНХЕН – Мануел Нојер по дури десет месеци се приклучи на тренинзите на германскиот шампион – Во Центар НасловнаАктуелноКАМ-БЕК НА ЛЕГЕНДАТА НА БАЕРН МИНХЕН – Мануел Нојер по дури десет месеци се приклучи на тренинзите на германскиот шампион You cannot print contents of this website.

Read More