Ромска свадба од 650 00 евра! Цеца и Аца Лукас земале огромни суми !ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР

Фотографии од ромска венчавка во Рим, каде што пееја некои од најсилните поп-имиња како Цеца Ражнатовиќ и Аце Лукас, ги преплавија социјалните мрежи. Со денови се зборуваше за тоа колку пари инвестирале семејствата на младенците во гала прославата во една од најлуксузните вили во италијанската престолнина, а според нашите информации, домаќините дале околу 650 000 евра.

Луксузниот објект се наоѓа на два километри од Колосеумот, а изнајмувањето, кога станува збор за прослави, чини приближно сто илјади евра на ден. Имајќи предвид дека домаќините ја однеле три дена, само за неа потрошиле 300.000 евра.

Вилата е изградена од венецијанско благородно семејство во 1837 година во неокласичен стил, и се смета за една од најлуксузните во главниот град. Има неколку нивоа, десет свечени сали за прослава, од кои најголемата прима 500 гости. Најголемата има огромна тераса на која исто така се поставени маси и столови, а оттаму има неверојатен поглед кон целиот Рим, каде што ја организираа венчавката.

Храната е вклучена во оваа цена, а вилата има свои готвачи и угостителство, кои во договор со младенците одлучија како ќе биде за мене. Нашиот извор кој присуствуваше на венчавката вели дека немало српски специјалитети, но дека фокусот бил на италијанската храна. Покрај пастите по кои се препознаваат, а кои беа над 20 видови, во менито беа и канапи, разни видови сирење, специјалитети од тесто, супи, чорби, морски плодови, салати, равиоли, рижото, аранчини, како и специјалитети од месо карактеристична за оваа клима на Италија. Кога станува збор за десерти, имаше голем избор – позната канола, италијански занаетчиски сладолед, чизкејк, тирамису … Сепак, најголемо внимание привлече тортата на дури пет ката, со посебен шлаг и украси, чија вредност беше околу 15 000 евра.

Венчавката ја организирала агенцијата за венчавки, која наплатила 20.000 евра за нејзината работа. Двапати повеќе отидоа на украс, а платено беше сместување на гости кои дојдоа од целиот свет.

Adblocker detected! Please consider reading this notice.

We've detected that you are using AdBlock Plus or some other adblocking software which is preventing the page from fully loading.

We don't have any banner, Flash, animation, obnoxious sound, or popup ad. We do not implement these annoying types of ads!

We need money to operate the site, and almost all of it comes from our online advertising.

Please add tvstanici.net to your ad blocking whitelist or disable your adblocking software.

×