Данскиот селектор претпазлив – не знае што да очекува од „новата“ Македонија!ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР

Селекцијата на Данска ќе има само неколку часовен престој во Скопје, каде што утре ќе ги одмери силите со Македонија на стартот од квалификациите за пласман на ЕП 2022.

Селекторот на актуелниот светски шампион, кој одбра да допатува на три ипол часа пред натпреварот и веднаш по него да си замине дома, Никола Јакобсен, смета дека новиот состав на жолто-црвените е своевидна енигма за него и неговите ракометари.

„Против себе имаме селекција што игра традиционален ракомет. За овие натпревари им се вратија двајца играчи, а имаат и нов селектор, така што тоа е помалку чудна екипа. Не знам што можеме да очекуваме од нив. Знам само дека нема да ни биде лесно“, изјави Јакобсен.

Првиот натпревар меѓу Македонија и Данска ќе се игра утре во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје со почеток во 20 часот, а реваншот е в недела во Алборг.

Adblocker detected! Please consider reading this notice.

We've detected that you are using AdBlock Plus or some other adblocking software which is preventing the page from fully loading.

We don't have any banner, Flash, animation, obnoxious sound, or popup ad. We do not implement these annoying types of ads!

We need money to operate the site, and almost all of it comes from our online advertising.

Please add tvstanici.net to your ad blocking whitelist or disable your adblocking software.

×