32-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ДЕЛЧЕВО МЕЃУ 32-ТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 1.210 НОВИ БОЛНИ ОД 7.084 ТЕСТОВИ

Триесет и две лица починаа изминатото деноноќие од ковид-19, од кои најмладото има 32 години, стои во извештајот од Министерството […]

The post 32-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ДЕЛЧЕВО МЕЃУ 32-ТА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 1.210 НОВИ БОЛНИ ОД 7.084 ТЕСТОВИ appeared first on Сакам Да Кажам.