24 анализа – Интервју со првиот човек на СЈО, Катица Јанева.

Специјалното јавно обвинителство отвори три нови истраги… „Попис“, „Моќник“ и „Актор“… Меѓу осомничените се и Никола Груевски и Али Ахмети, за случајот „Попис“. Во последниот извештај за својата работа, СЈО завело 136 предистражни постапки, отворило седум нови истражни постапки, а целосно се одобрени 15 обвиненија… Преслушани се околу 85 отсто од бомбите, а има уште илјадници дополнителни снимки… Интервју со првиот човек на СЈО, Катица Јанева.