18 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.411 ТЕСТОВИ И ЕДЕН ПОЧИНАТ ЗА ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ

Шеесет и едногодишно лице од Скопје е пријавено за починато од ковид-19 во денешната статистика на Институтот за јавно здравје, […]

The post 18 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.411 ТЕСТОВИ И ЕДЕН ПОЧИНАТ ЗА ПОСЛЕДНОТО ДЕНОНОЌИЕ appeared first on Сакам Да Кажам.