15 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.550 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ

Во изминатите 24 часа нема починати лица по компликации од ковид-19, а од 2.550 тестирања, регистрирани се 15 нови случаи. […]

The post 15 НОВИ ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 2.550 ТЕСТОВИ, НЕМА ПОЧИНАТИ appeared first on Сакам Да Кажам.