Ќерката “лета орлиња” и се слика со Еди Рама, а мајката на Дуа Липа поздравува “по српски” со три кренати прсти (видео)ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР

Светски познатата пејачка со албанско потекло Дуа Липа и нејзиното семејство ја користат секоја прилика да ги разбеснат Србите.

За прв пат, таа ги налути Србите кога побара од неколку светски познати компании да го стават Косово на мапата како независна држава.

После тоа, се нижеа бројни изјави кои српскиот народ ги доживеа како голема провокација, слики со знамето на Голема Албанија, потоа двоглавиот орел, а сега таа повторно стана хит на социјалните мрежи и главна тема на Србите. Овој пат во главната улога е нејзината мајка, која навистина ја промаши работата, да не речеме дека се посрамоти.

Анеса Липа позираше во прегратките на својот сопруг со подигнати 3 прсти со двете раце, а нејзината ќерка направи симбол на двоглав орел. Не знаеме дали сликата е создадена случајно или е намерно направена, но сигурно е дека стана главна тема на социјалните мрежи!

Мајката на Дуа Липа не ја пропушта можноста да србува, е само еден од коментарите на Твитер.

Во интервју за списанието Ролинг Стоун, оваа година, Дуа Липа ги нарече српските вооружени сили окупатори на Косово, наведувајќи дека за време на војната во Косово и Метохија во 1990 -тите, тие барале од нејзиниот дедо, кој во тој периодот од 1990 година до Во 1995 година, беше директор на Историскиот музеј во Приштина, да ги фабрикува историски факти, што тој ги одби, и затоа ја загуби работата.

Инаку, поп-пејачката Дуа Липа (25) ги налути македонските фанови и следбениците на социјалните мрежи, кога изјави дека ајварот е производ од Албанија, а потоа ги присвои и ќебапите како „албански специјалитет“.

На Инстаграм профилот на нејзиното момче, манекенот Анвар Хадид (21), беа објавени фотографии од ресторан во кој пејачката јадела ќебапи и ги нарекла албанско јадење.

Дуа Липа беше мета на злобни коментари бидејќи пред неколку месеци во емисијата „Hot ones“ со Шон Еванс (34) изјави дека ајварот е албански деликатес, што секој мора да го проба пред да умре.

Adblocker detected! Please consider reading this notice.

We've detected that you are using AdBlock Plus or some other adblocking software which is preventing the page from fully loading.

We don't have any banner, Flash, animation, obnoxious sound, or popup ad. We do not implement these annoying types of ads!

We need money to operate the site, and almost all of it comes from our online advertising.

Please add tvstanici.net to your ad blocking whitelist or disable your adblocking software.

×