Уапсен Бугаринот што пишуваше страшни коментари за автобуската несреќа – Фокус


Генералната дирекција за борба против организиран криминал приведе 24-годишник кој на Фејсбук напиша коментари за несреќата на автопатот „Струма“ на автобусот „Беса Транс“.

Тој бил уапсен поради напишани несоодветни коментари со моралните и етичките норми. Може да му се суди според чл. 162 од Кривичниот законик за пропагирање омраза врз основа на националност преку социјални мрежи.

– Advertisements –


ИЗВОР. ФОКУС