Тешка сообраќајка во центарот на Скопје, има повредени – Фокус


Tешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата меѓу улиците Франклин Рузвелт и Теодосиј Гологанов во центарот на Скопје.

До несреќата дошло кога автомобил ,,пасат” со скопски регистарски ознаки удрил во две други возила.

– Advertisements –

По ударот автомобилот се одбил и соборил столбови на улицата.

Има и повредени лица.

Увидот е во тек.

ИЗВОР. ФОКУС