Скопјанец загина од струен удар додека местел клима уред – Фокус


На 10.07.2021 во 14,00 часот во СВР Скопје, од страна на Итната медицинска помош било пријавено дека на подрачјето на Кисела Вода во стан од зграда сопственост на С.И.(36) додека местел клима уред, најверојатно од струен удар починал Љ.Б.(58) од Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено во судска медицина за обдукција.

 

ИЗВОР. ФОКУС