Пукотници во училиште во САД, две лица застрелани – Фокус


Во едно средно училиште во местото Њупорт Њуз во Вирџинија денес дошло до пукање. Според првичните информации на полицијата, две лица се застрелани.

Како што известуваат тамошните локални медиуми, двете лица итно се префрлени во болница со прострелни рани после кавга во улилиштето во Њупорт Њуз.

– Advertisements –


ИЗВОР. ФОКУС