ПОЧИНА ДРАГАН ЧУБРИЌ, ДОПИСНИК НА САКАМДАКАЖАМ.МК И ХРОНИЧАР НА ОХРИД

Драган Чубриќ, дописник на САКАМДАКАЖАМ.МК од Охрид, долгогодишен новинар и хроничар на градот, почина утрово по кусо боледување. Имаше 67 […]

The post ПОЧИНА ДРАГАН ЧУБРИЌ, ДОПИСНИК НА САКАМДАКАЖАМ.МК И ХРОНИЧАР НА ОХРИД appeared first on Сакам Да Кажам.