ПОРАЗОТ НА ЗАЕВ Е ПОРАЗ И НА ЕУ, КОМЕНТИРА ГЕРМАНСКИОТ ВЕСНИК „ФРАНКФУРТЕР АЛГЕМАЈНЕ ЦАЈТУНГ“

Оставката на Зоран Заев е лоша вест за Брисел, анализира германскиот весник „Франкфуртер алгемајне цајтунг“ (ФАЦ). Весникот прогнозира дека Никола […]

The post ПОРАЗОТ НА ЗАЕВ Е ПОРАЗ И НА ЕУ, КОМЕНТИРА ГЕРМАНСКИОТ ВЕСНИК „ФРАНКФУРТЕР АЛГЕМАЈНЕ ЦАЈТУНГ“ appeared first on Сакам Да Кажам.