Ова се најубавите избранички на фудбалерите на Италија (фото)ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР

Италијанските фудбалери се нови европски шампиони, а нивните избранички честопати им беа голема поддршка од трибините за време на шампионатот.

Тие важат за едни од најубавите жени во светот. Тие се поубавата половина а на славните италијански фудбалери, а сега и европски шампиони.

Атрактивните фотографии често ги објавуваат на нивните Инстаграм профили, а следбениците коментираат дека се убави. самите можете да видите кои се најубавите избранички на италијанските фудбалери.

Џесика Мелена е мажена за Чиро Имобиле. Завршила криминологија, а парот има три деца.

Бенета Квагили е во врска со Фредерико Киеза и е забележана како често навива за своето момче.

Џесика Аиди е француска манекенка и е во врска со Марко Верати.

Теса Лаковиц се забавува со Мануел Локатели.