Мицкоски доживеал сообраќајна несреќа – Фокус


Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на пат кон Прилеп доживеал сообраќајна несреќа. Во сообраќајјката нема повредени, а причинета е материјална штета.

Според неофицијални информации, до несреќата дошло откако возило удрило странично во возилото во кое се превезувал Мицкоски. По несреќата, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ одржа трибина во Прилеп.

– Advertisements –


ИЗВОР. ФОКУС