Затворска казна за човекот што му удри шлаканица на Макрон – Фокус


Четири месеци затвор доби 28-годишниот Дамиен Тарел, кој во вторникот му удри шлаканица на францускиот претседател Емануел Макрон.

Тарел претходно призна дека го удрил Макрон, но тој им рекол на истражните органи дека не го сторил тоа со предумисла.

– Advertisements –


ИЗВОР. ФОКУС