ЕРМЕНИЈА ЈА ОБВИНИ ТУРЦИЈА ДЕКА УРНАЛА НЕЈЗИН БОРБЕН АВИОН

Ерменија соопшти дека еден нејзин борбен авион бил соборен од турски авион, во голема ескалација на конфликтот во спорниот регион […]

The post ЕРМЕНИЈА ЈА ОБВИНИ ТУРЦИЈА ДЕКА УРНАЛА НЕЈЗИН БОРБЕН АВИОН appeared first on Сакам Да Кажам.