Дали ќе се омажеш за мене? Има загинати (видео)ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР

Едно лице загина, а друго е повредено кога мал авион со транспарентот: Ќе се омажиш за мене, се урна во канадскиот град Монтреал.
Според CTV News, авион Цесна 172 се урнал недалеку од местото каде што се одржува музичкиот фестивал.

Montreal police (SPVM) and firefighters are investigating a plane crash on Ile Ste-Helene that killed one person and injured another.https://t.co/46AKtwlWpH— CTV News Northern Ontario (@CTVNewsNorthern) October 3, 2021

Полицијата соопшти дека едно лице го изгуби животот, а другото е пренесено во болница.
Портпаролот на канадскиот комитет за безбедност во сообраќајот изјави дека тимот на Комитетот ќе испита како се случила несреќата.
Ла Преше известува дека авионот припаѓал на компанија која се бави со рекламирање.

Навигација на напис