Вечерва земјотрес почувствуван во Скопје – Фокус


Земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер вечерва е почувствуван во Скопје.

Епицентарот е на граница со Косово.

– Advertisements –

Според првите информации, епицентарот е на длабочина од 2 километри.

ИЗВОР. ФОКУС