Archives: Posts

Пораснаа цените на горивата, еве ги новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе одлука со која малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 0,50 ден/лит и од вечерва на полноќ ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе изнесуваат 49,50 ден/лит.Малопродажните цени на бензините […]

Read More

Времето ќе биде променливо, се очекува дожд

Времето претпладне сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови во западните делови ќе се зголеми облачноста и ќе има услови за појава на локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Наутро ќе биде доста свежо. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 14, а […]

Read More

На границите нема подолги задржувања, сообраќајот надовор од градските средини е умерен

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на […]

Read More

Се разделија Христијан Мицкоски и Игор Јанушев

Генералниот секретар поднел оставка од „лични причини“. Кои се тие причини Мицкоски не соопшти по седницата на Централниот комитет. Извршниот комитет е речиси целосно изменет. Позначајно е кого го нема во новиот состав отколку кои се новите членови   Прилично неочекувано генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вечерва поднесе оставка на функцијата во партијата, за […]

The post Се разделија Христијан Мицкоски и Игор Јанушев appeared first on Независен Весник.

Read More

„ВИЗЕР“ ГИ УКИНУВА ЛЕТОВИТЕ ОД ОХРИД ДО МИЛАНО И МЕМИНГЕН ДО СЛЕДНИОТ МАРТ, ОСТАНУВА САМО ЛЕТОТ ЗА ВИЕНА

„Визер“ привремено ќе ги укине летовите од Охрид до Меминген и Милано, што ќе биде на сила до крајот на […]

The post „ВИЗЕР“ ГИ УКИНУВА ЛЕТОВИТЕ ОД ОХРИД ДО МИЛАНО И МЕМИНГЕН ДО СЛЕДНИОТ МАРТ, ОСТАНУВА САМО ЛЕТОТ ЗА ВИЕНА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ИГОР ЈАНУШЕВ НЕ Е ВЕЌЕ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ, МИЦКОСКИ ВЕЛИ СЕ ПОВЛЕКОЛ ОД ЛИЧНИ ПРИЧИНИ

Игор Јанушев не е веќе генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски по денешната седница на Централниот комитет […]

The post ИГОР ЈАНУШЕВ НЕ Е ВЕЌЕ ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ВМРО-ДПМНЕ, МИЦКОСКИ ВЕЛИ СЕ ПОВЛЕКОЛ ОД ЛИЧНИ ПРИЧИНИ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

БРИТАНИЈА ЈА ЗГОЛЕМИ ТРЕВОГАТА ЗА КОРОНАВИРУСОТ И ОТВОРИ МОЖНОСТ ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НОВИ РЕСТРИКЦИИ

Велика Британија ја зголеми тревогата за коронавирусот од 3 на 4, што значи дека пренесувањето е високо или расте експоненцијално, […]

The post БРИТАНИЈА ЈА ЗГОЛЕМИ ТРЕВОГАТА ЗА КОРОНАВИРУСОТ И ОТВОРИ МОЖНОСТ ЗА ВОВЕДУВАЊЕ НОВИ РЕСТРИКЦИИ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

НА КИНЕСКИТЕ КОМПАНИИ НЕ МОЖЕ ДА ИМ СЕ ВЕРУВА ЗА 5Г МРЕЖИ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ОТКАКО ГРУБИ РАЗГОВАРАШЕ СО КИНЕСКИОТ АМБАСАДОР ЗА ДИГИТАЛНИ КОМУНИКАЦИИ

Ставот на САД е дека на кинеските компании како Хуавеи и ЗТЕ, кои произведуваат опрема и софтвер за 5Г мрежи, […]

The post НА КИНЕСКИТЕ КОМПАНИИ НЕ МОЖЕ ДА ИМ СЕ ВЕРУВА ЗА 5Г МРЕЖИ, ВЕЛАТ ОД АМЕРИКАНСКАТА АМБАСАДА ОТКАКО ГРУБИ РАЗГОВАРАШЕ СО КИНЕСКИОТ АМБАСАДОР ЗА ДИГИТАЛНИ КОМУНИКАЦИИ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

НЕГУВАТЕЛКА ОД КУМАНОВСКА ГРАДИНКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19

Негувателка во градинка „Ангел Шајче“ во Куманово е позитивна на коронавирус. Директорката Марина Алексовска вели дека вработената во петокот не […]

The post НЕГУВАТЕЛКА ОД КУМАНОВСКА ГРАДИНКА ПОЗИТИВНА НА КОВИД-19 appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

Тема: Луна парк. Миленко Неделковски Шоу – Vintage by Milenko 21.09.2020 S16E06

Vintage by Milenko Nedelkovski

Read More