Category: News

Браќа Македонци и Албанци прифатете го францускиот предлог  – Во Центар

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Рама: Браќа Македонци и Албанци прифатете го францускиот предлог  – Во Центар ПочетнаАктуелноРама: Браќа Македонци и Албанци прифатете го францускиот предлог  Повеќе Наслови You cannot print contents of this website.

Read More

Масовна тепачка на крузер! 60 патници еден саат се тепале на 5 ката од бродот, поради “тројка” и љубомора! Драма на последниот ден од патувањето (видео)

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Масовна тепачка на крузер! 60 патници еден саат се тепале на 5 ката од бродот, поради “тројка” и љубомора! Драма на последниот ден од патувањето (видео) – Во Центар ПочетнаЗанимливостиМасовна тепачка на крузер! 60 патници еден саат се тепале на 5 ката од бродот, поради “тројка” и љубомора! Драма на последниот ден од патувањето (видео) Повеќе […]

Read More

РУСИЈА И НОРВЕШКА НА РАБОТ НА ВОЈНА?! Можен опасен развој на настаните поради потезите на Осло на северниот остров Свалбард!?

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР РУСИЈА И НОРВЕШКА НА РАБОТ НА ВОЈНА?! Можен опасен развој на настаните поради потезите на Осло на северниот остров Свалбард!? – Во Центар ПочетнаАктуелноРУСИЈА И НОРВЕШКА НА РАБОТ НА ВОЈНА?! Можен опасен развој на настаните поради потезите на Осло на северниот остров Свалбард!? Повеќе Наслови You cannot print contents of this website.

Read More

Политички земјотрес во Тел Авив- Премиерот Нафтали Бенет се повлекува од политиката, нема да се кандидира на изборите во Израел

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Политички земјотрес во Тел Авив- Премиерот Нафтали Бенет се повлекува од политиката, нема да се кандидира на изборите во Израел – Во Центар ПочетнаАктуелноПолитички земјотрес во Тел Авив- Премиерот Нафтали Бенет се повлекува од политиката, нема да се кандидира на изборите во Израел Повеќе Наслови You cannot print contents of this website.

Read More

ПЕЈАЧОТ АР КЕЛИ ОСУДЕН НА 30 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ ЖЕНИ И ДЕЦА

Американскиот пејач Ар Кели е осуден на 30 години затвор за водење шема за сексуално злоставување жени и деца. Ова […]

The post ПЕЈАЧОТ АР КЕЛИ ОСУДЕН НА 30 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ ЖЕНИ И ДЕЦА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ЦЕЛА ОПОЗИЦИЈА СЕ ПРИЈАВИ ЗА ЗБОР И ГО БЛОКИРАШЕ ЗАКОНОТ ШТО ЌЕ ОВОЗМОЖИ НЕПЕНЗИОНИРАЊЕ НА 60 СУДИИ, ЏАФЕРИ ГИ ИСПРАТИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДОМА

Ќе нема измени на Законот за работни односи и 60-ина судии и 13 обвинители од задутре одат наеднаш во пензија. […]

The post ЦЕЛА ОПОЗИЦИЈА СЕ ПРИЈАВИ ЗА ЗБОР И ГО БЛОКИРАШЕ ЗАКОНОТ ШТО ЌЕ ОВОЗМОЖИ НЕПЕНЗИОНИРАЊЕ НА 60 СУДИИ, ЏАФЕРИ ГИ ИСПРАТИ ПРАТЕНИЦИТЕ ДОМА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

КОГА НЕ СУМ НА ГОВОРНИЦА, МЕ ПРАШУВАШ ИМА ЛИ НЕКОЈА ФОТОНАПОНСКА ЗА ВМРО, МУ РЕЧЕ БЕКТЕШИ НА ПРАТЕНИКОТ БОЈАН СТОЈАНОВСКИ, НА ШТО ТОЈ СНЕМА КОМЕНТАР

Пратеникот Бојан Стојановски од ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница за пратенички прашања, дека загрижен за инфлацијата, за животниот стандард, за […]

The post КОГА НЕ СУМ НА ГОВОРНИЦА, МЕ ПРАШУВАШ ИМА ЛИ НЕКОЈА ФОТОНАПОНСКА ЗА ВМРО, МУ РЕЧЕ БЕКТЕШИ НА ПРАТЕНИКОТ БОЈАН СТОЈАНОВСКИ, НА ШТО ТОЈ СНЕМА КОМЕНТАР appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

АВСТРИСКО ДРЖАВЈАНСТВО ДОБИЈА ДВАЈЦА НАСЛЕДНИЦИ НА ЖРТВИ НА НАЦИСТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА

Австриската амбасада соопшти дека за првпат од измените на Законот за државјанство во 2019 година правото да добијат австриско државјанство […]

The post АВСТРИСКО ДРЖАВЈАНСТВО ДОБИЈА ДВАЈЦА НАСЛЕДНИЦИ НА ЖРТВИ НА НАЦИСТИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ТУРЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА НА 33 „ТЕРОРИСТИ“ ОД ШВЕДСКА И ФИНСКА ОТКАКО ГО ТРГНА ВЕТОТО ЗА ПРИЕМ ВО НАТО

Турција побара екстрадиција на 33 лица осомничени за тероризам во рамките на договорот со кој се согласи да не го […]

The post ТУРЦИЈА ПОБАРА ЕКСТРАДИЦИЈА НА 33 „ТЕРОРИСТИ“ ОД ШВЕДСКА И ФИНСКА ОТКАКО ГО ТРГНА ВЕТОТО ЗА ПРИЕМ ВО НАТО appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More