Category: News

Молитва за 40-от роденден во Загреб! – Фокус

Никогаш непрежалениот Тоше Проески на 25-ти јануари ќе го славеше својот 40-ти роденден. Прерано не напушти со едвај 26 години, но зад себе остави богата ризница во која кога денес ќе погледнеме, гледаме колку бил талентиран – пишува во објавата на познатата дискографска куќа Хит Рекордс од Хрватска, по повод роденденот на легендарниот Тоше. Од […]

Read More

Во храната ми ставаа лек кој им се дава на најтешките психијатриски пациенти

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Претседателот на српските радикали, Воислав Шешељ го обвини Хашкиот трибунал за негово труење, но потсети дека тие имале непрофесионалниот однос и кон останатите во Хашкиот трибунал. Кога стигнав во Хаг, имав висок крвен притисок, што го одржував со вообичаениот лек. Имав астма, која ја решавав со пумпа. Почнав да спортувам таму, да […]

Read More

Нема зошто да имаме нарушени односи со Заев, толку многу поминавме заедно – Фокус

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во вечерашното гостување во 360 Степени на Алсат М истакна дека нема нарушени односи со лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев. -Во прекрасни односи сме, вчера имавме работен ручек. Толку многу поминавме заедно, нема зошто да имаме нарушени односи – рече Шилегов. – Advertisements – Тој истакна дека за нова […]

Read More

НОВИОТ, БРИТАНСКИ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ МОЖЕБИ Е ПОСМРТОНОСЕН, ИЗЈАВИ ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН

Рани докази сугерираат дека новиот сој на коронавирусот откриен во Велика Британија би можел да биде посмртоносен, објави премиерот Борис […]

The post НОВИОТ, БРИТАНСКИ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ МОЖЕБИ Е ПОСМРТОНОСЕН, ИЗЈАВИ ПРЕМИЕРОТ ЏОНСОН appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

2+2=5

Дури и списоците во партиите за вработувања во државни институции се прават со поголема посветеност отколку што кај нас се правело планирањето за набавката на вакцините.

The post 2+2=5 appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ЛАПТОПОТ НА ГРУЈЕВСКИ ОД КОЈ ПРИСЛУШУВАЛ ЗЕМЕН ДОДЕКА БИЛ ВО ПРИТВОР, НА МИЈАЛКОВ ГО НЕМА ЗАШТО СИ ЗАМИНА ОД УБК ПРЕД ДА ВЛЕЗЕ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ПРЕТРЕС

Судскиот процес за незаконското масовно прислушување кое ги брои последните свои рочишта и е веќе на самиот крај (кај завршните […]

The post ЛАПТОПОТ НА ГРУЈЕВСКИ ОД КОЈ ПРИСЛУШУВАЛ ЗЕМЕН ДОДЕКА БИЛ ВО ПРИТВОР, НА МИЈАЛКОВ ГО НЕМА ЗАШТО СИ ЗАМИНА ОД УБК ПРЕД ДА ВЛЕЗЕ ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЗА ПРЕТРЕС appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ СПАСЕНО НЕКОЛКУМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО ПОЖАРОТ ВО ЗГРАДАТА НА НЕКОГАШНОТО ПРВО ШТИПСКО ЗАБАВИШТЕ

Неколкумесечно бебе е спасено пожарот кој ја изгорел целата покуќнина во зградата на некогашното прво штипско забавиште во центарот на […]

The post ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ СПАСЕНО НЕКОЛКУМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО ПОЖАРОТ ВО ЗГРАДАТА НА НЕКОГАШНОТО ПРВО ШТИПСКО ЗАБАВИШТЕ appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

307 ПОЗИТИВНИ ОД 1.854 ТЕСТОВИ, 14 ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУС ЗА 24 ЧАСА

Во болнички услови по компликации од ковид-19 починаа 14 лица, а регистрирани се 307 новозаболени од 1.854 тестови, соопшти Министерството […]

The post 307 ПОЗИТИВНИ ОД 1.854 ТЕСТОВИ, 14 ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУС ЗА 24 ЧАСА appeared first on Сакам Да Кажам.

Read More

Руски доктор: Имунитет се создава 45 дена по вакцинацијата

ИЗВОР: КАНАЛ 5 Азалија била гостинка во една австралиска радио станица каде зборувала за нејзината љубов кон коските и човечката анатомија. За време на разговорот, таа им открила на водителите на шоуто, Кајл Сандилендс и Џеки О, дека е сопственик на черепот на шестгодишно девојче, што го купила преку Интернет. „Ако ги проверите картичката и […]

Read More

Тешка сообраќајка во центарот на Скопје, има повредени – Фокус

Tешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата меѓу улиците Франклин Рузвелт и Теодосиј Гологанов во центарот на Скопје. До несреќата дошло кога автомобил ,,пасат” со скопски регистарски ознаки удрил во две други возила. – Advertisements – По ударот автомобилот се одбил и соборил столбови на улицата. Има и повредени лица. Увидот е во тек. […]

Read More