Category: ВоЦентар

Румен Радев ќе направи џандар збира на изборите во Бугарија, според анкетите може да победи во првиот круг

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Доколку гласањето за претседател и потпретседател во Бугарија беше минатата недела, Румен Радев би добил 51,2 отсто од гласовите на избирачите, Анастас Герџиков – 22,5 отсто, Мустафа Карадаи – 7,9 отсто и Лозан Панов – 6,2 отсо. Останатите на претседателските избори во Бугарија имаат доверба помала од три отсто.  Податоците се од […]

Read More

Нова драма во Сараево, Комшиќ сака да го апси Додик: Ова е државен удар!?

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Одговорноста за се што ќе се случува во Босна и Херцеговина зависи од Обвинителството на БиХ, рече претседателот на Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ, коментирајќи ги најновите потези на српскиот член на Претседателството, Милорад Додик. Да, ова е обид за државен удар. Тој има тесно мнозинство во Националното собрание на РС, така […]

Read More

Ремек делото на Ван Гог конечно на аукција, сликата беше купена од Ротшилд, заврши во бункер, сега чини 30 милиони долари

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР За време на престојот во Арл, сликарот бил маѓепсан од пасторалниот начин на живот. Акварелот е едно од неколкуте негови дела, што ги насликал на тема жетва, во тој период. Акварел со тема жетва, наречен Купишта пченица, прикажува жени кои работат на нива во Арл, Франција, пишува Си -Ен -Ен. Ван Гог […]

Read More

Плачев кога немаше да постигнам гол!

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Талентираниот фудбалер на Баерн, Јамал Мусиала откри многу интересни факти за неговиот фудбалски живот, кои ќе бидат тема на озборување во светските медиуми во годините што доаѓаат. Младиот офанзивен играч е роден во Германија, а потоа се пресели во Англија, татковината на неговиот татко, каде што ги направи своите први фудбалски чекори. […]

Read More

Гледачите во шок, водителката објаснува какво ќе биде времето, а во текот на временската прогноза беше пуштен “порниќ” (видео)

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Полицијата во Соединетите држави започна истрага откако филм за возрасни беше прикажан во живо на телевизија за време на временската прогноза. Имено, филмот одеше во позадина на екранот, зад водителката на програмата додека таа се обидуваше да ја пренесе веста за временската прогноза. Во моментот кога водителката Мишел Бос им порача на […]

Read More

Таблоидите “пуштени на најсилно”, објавуваат еротски фотки кои Дијана Хркаловиќ ги снимила во МВР, го спасуваат братот на Вучиќ?

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Таблоидите на Вучиќ ја провоцираат Дијана Хркаловиќ, поранешен висок функционер на Министерството за внатрешни работи на Србија, која беше уапсена во петокот како дел од истрага за прикривање на докази за убиството поврзани со кланот на Веља Невоља. Но, овие денови тие исто така почнаа да објавуваат експлицитни фотографии од неа.  Треба […]

Read More

Погледнете го луксузниот имот во Марбела во Шпанија каде оди на одмор британскиот премиер Борис Џонсон (фото)

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Имотот во Шпанија каде што летува британскиот премиер Борис Џонсон е идеален за одмор, за што сведочат фотографиите кои барем делумно ни го откриваат неговиот изглед. Имотот наречен Торе Траморес се наоѓа во Марбела, Шпанија, а токму тоа место е изборот за одмарање и релаксација на британскиот премиер Борис Џонсон и неговото […]

Read More

Таа верува дека епидемијата на ковид може да оди само во две насоки

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Раководителот на лабораторијата на Институтот Торлак во ерата на големи сипаници, д -р Ана Глигиќ (87), вели дека сегашната епидемиолошка состојба е многу неповолна, бидејќи, пред се, не се знае доволно за вирусот. Како што објаснува славниот научник, досега е утврдено дека коронавирусот мутирал во осум варијанти, и преку бројот на новозаразени, […]

Read More

Со својот стајлинг Милица ги воодушеви сите присутни (фото)

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Холивудскиот актер Џони Деп вчера дојде во Белград, а по средбата со претседателот Вучиќ, се појави на гала настан организиран поради неговата посета на Србија. Меѓу првите, премиерката Ана Брнабиќ пристигна на вечера со Џони Деп, придружувана од нејзината партнерка Милица Ѓурчиќ. Милица ги воодушеви сите присутни со својот стајлинг. Имено, таа […]

Read More

Земјата може да биде опкружена со огромен магнетски тунел!?

ИЗВОР: ВО ЦЕНТАР Мистериозните структури на нашето небо, кои ги збунуваа астрономите со децении, конечно го добија нивното објаснување – што всушност е толку многу невообичаено!? Ако го погледнеме небото, ќе ја видиме оваа структура слична на тунел во речиси секоја насока над небото, изјави Џенифер Вест во Торонто, Канада. Имено, две големи структури што […]

Read More