Џина (50) од Австралија е најсекси баба на светотИЗВОР: ВО ЦЕНТАР

Има 4 деца од кои едната ќерка е на само 6-годишна возраст, но има и едно внуче. Џина од Австралија години наназад важи за „најсекси баба“ во светот.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje01.jpg

Џина Стјуарт е 50-годишна жена од Австралија, која стана хит во светските медиуми во 2018 година со својот младешки изглед. Тие ѝ ја доделија титулата „најсекси баба на светот“.

Џина е мајка на 4 деца, од кои најмалото има само 6 години, но и баба на едно внуче.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje02.jpgЏина со 6-годишната ќерка

Неодамна таа го прослави својот 50-ти роденден во раскошна вила.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje04.jpg

Таа открива дека клучот на нејзината фит линија е елиминирањето на глутенот од исхраната и консумирањето на антиоксиданти. Сето тоа надополнето со оптимизам и позитивно гледање на случувањата во животот.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje07.jpg

„Се чувствувам најдобро кога имам мали оброци со здрава храна. Верувам дека вие сте тоа што го јадете, мислите и чувствувате. Сето тоа ви го храни нивото на енергија секојдневно.

Кога сум под стрес си креирам мирен простор за себе за да ги наполнам батериите. Дефинитивно верувам во моќта на позитивното размислување и елиминирање на негативностите“, вели Џина која додава дека исто така секој ден пие многу вода и прави 10.000 чекори дневно за да се чувствува добро психички, а дел од нив ѝ се боса по плажа.

najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje08.jpg
najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje06.jpg
najzheshkata-baba-na-svetot-50-veli-deka-tajnata-e-vo-pozitivnoto-razmisluvanje05.jpg