Чех заминува од Челзи – Во ЦентарИЗВОР: ВО ЦЕНТАР

Откако англискиот прволигаш Челзи го напуштија претседателот Питер Бак, а на крајот од летниот преоден рок ќе си замине и директорката Марина Гранавскаја, повлекување од должноста технички советник најави и поранешниот голман на клубот од Лондон, Петр Чех.

Поранешниот чувар на мрежата на чешката репрезентација и на францускиот прволигаш Рен, освои вкупно 13 трофеи со Челзи пред да стане дел од клупското раководство во 2019 година.

– Беше привилегија да му служам три години на Челзи, кратко објави Чех.

Челзи е во процес на промена на сопствеништвото, откако американски конзорциум минатиот месец го купи клубот од рускиот милијардер Роман Абрамович, а лондонскиот премиерлигаш засега не донесе ниту едно засилување за новата сезона.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!

Зачлени се!

Adblocker detected! Please consider reading this notice.

We've detected that you are using AdBlock Plus or some other adblocking software which is preventing the page from fully loading.

We don't have any banner, Flash, animation, obnoxious sound, or popup ad. We do not implement these annoying types of ads!

We need money to operate the site, and almost all of it comes from our online advertising.

Please add tvstanici.net to your ad blocking whitelist or disable your adblocking software.

×