Полицијата употреби водени топови и солзавец, хеликоптер лета над демонстрантите во ЉубљанаИЗВОР: ВО ЦЕНТАР

Полицијата во Љубљана, главниот град на Словенија, вечерва употреби водени топови и солзавец за да ги растера демонстрантите што се противат на владините мерки за спречување на ширењето на коронавирусот, јавува Anadolu Agency (AA).
Пошироката област на центарот на Љубљана е под контрола на полициски хеликоптер, а полицијата ги повика сите мирно да го напуштат центарот на градот и да ги следат нивните упатства и наредби.

Навигација на напис