Мицкоски: Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата!


Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се јави со куса реакција откако попладнево Сашо Мијалков сам се пријави во Обвинителството за да го подигне решението за притвор.

Според Мицкоски, ова е уште еден доказ дека „неспособна мафија ја води државата“.

-Уште еден доказ дека неспособна мафија ја води државата. Оставка веднаш!, напиша Мицкоски на својот профил на Фејсбук.

ИЗВОР. ФОКУС