МАКЕДОНИЈА ДА Ѝ ИЗЛЕЗЕ ВО ПРЕСРЕТ НА БУГАРИЈА, ПОБАРА ЕВРОКОМЕСАРОТ ВАРХЕЈИ

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји побара од Северна Македонија да вложи дополнителни напори и да излезе во пресрет на загриженоста […]

The post МАКЕДОНИЈА ДА Ѝ ИЗЛЕЗЕ ВО ПРЕСРЕТ НА БУГАРИЈА, ПОБАРА ЕВРОКОМЕСАРОТ ВАРХЕЈИ appeared first on Сакам Да Кажам.