И без Ѓоковиќ ова ќе биде одличен грем слем, порача Надал – Фокус


Австралија опен е поважен од било кој играч. Ако настапи Ѓоковиќ во ред, но и ако не игра тој ова ќе биде одличен грен слем турнир и без него, порача шпанскиот тенисер, Рафаел Надал.

Австралија опен е поважен од било кој играч. Ако настапи Ѓоковиќ во ред, но и ако не игра тој ова ќе биде одличен грен слем турнир и без него. Навистина го почитувам, но не се согласувам со работите кои ги направи во последните две недели, изјави Надал.

– Advertisements –

Рафаел Надал, Роџер Федерер и Новак Ѓоковиќ имаат по 20 грен-слем титули, па на шпанскиот тенисер очигледно дека не му е сеедно дали Србинот ќе настапи на Австралија опен.

ИЗВОР. ФОКУС