ВИДЕО – Шестата сезона на „Преспав“ стартува пред Нова година

ВИДЕО – Шестата сезона на „Преспав“ стартува пред Нова година
Шестата сезона на популарната македонска хумористична серија „Преспав“ на малите екрани стартува на 20 декември, секој работен ден во 20:15 часот на МРТ1.
Она што се знае е дека две дечиња ќе се појават во серијата, откако продукциската куќа ОХО на крајот од септември објави пријавување за кастинг.
Знаеме и дека некои од ликовите имаат нов стајлинг откако на официјалниот Фејсбук профил беа објавени фотоградии од новиот имиџ на ликовите во новата сезона.